Briljantu raksturojums

Briljantu nevar pārspēt ne pēc cietības, ne skaistuma, ne pēc gaismas staru spēles un, protams, ne pēc augstās cenas un pieprasījuma. Briljantu pirkšana var būt satraucošs un vienlaicīgi sarežģīts process. Pērkot briljantus, svarīgi zināt, kā tie tiek vērtēti. Ja Jums nav pieredzes šajā jomā, mēs palīdzēsim izdarīt pareizo izvēli.

Par briljantu sauc apstrādātu, pēc īpašām metodēm un tehnoloģijām slīpētu dimantu. ZInātniski runājot, dimants ir oglekļa alotrops, kurā oglekļa atomi ir sakārtoti izometriski heksoktaedriskā kristāla režģī. Tā cietība un augstā gaismas dispersija padara to par noderīgu materiālu gan rūpniecībā, gan juvelierizstrādājumos. Dimants ir cietākais zināmais dabiskas izcelsmes minerāls, kas to padara par lielisku abrazīvu.

Dimantu vērtē pēc četrām īpašībām: karātu daudzuma jeb masas, krāsas, dzidruma, slīpējuma (angliski: carat, colour, clarity, cut). Briljantu klasifikācija, kas ir balstīta uz šīm īpašībām, tiek saukta «4С». To izstrādāja Amerikas Hemoloģiskajā institūtā (GIA ) vēl 1940-50.-tajos gados, kas tagad skaitās viena no ievērojamākajām iestādēm pasaulē, kas darbojas dimantu jomā.

Vērtējot dimantu, visvairāk uzmanības jāpievērš apstrādes kvalitātei – veiksmīgs slīpējums un augsta darba kvalitāte var radīt iespaidu, ka akmens ir lielāks un labākas kvalitātes nekā īstenībā.